A Erkek Milli Takımımız, Lyon'da

A Erkek Voleybol Milli Takımımız, Lyon'da 24-28 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan 2018 Dünya Şampiyonası Avrupa Kıta Elemeleri'nin 2. etap karşılaşmaları için, bugün (23 Mayıs 2017 Salı) Fransa'ya gitti.

A 157

Hazırlıklarını, Joshko Milenkoski ve ekibi yönetiminde, TVF Burhan Felek Voleybol Salonu'nda yapan Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası Avrupa Kıta Elemesi 2. Etap ilk maçını yarın, Türkiye saati ile 16.00'da, Azerbaycan ile oynayacak. Milli Takımımız daha sonra sırasıyla; İzlanda, Fransa, Almanya ve Ukrayna ile karşılaşacak.

 
DÜNYA ŞAMPİYONASI 2018
10-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Bulgaristan ve İtalya’nın ortaklaşa düzenleyeceği Dünya Şampiyonası’na 24 takım katılıyor. 2017 faaliyet programı içinde yer alan ve üç etaplı yapılacak Avrupa Kıtası Elemeleri'ne Milli Takımımız, ikinci etaptan itibaren katılıyor.
 
Toplam altı grup şeklinde yapılacak ikinci etap Avrupa elemelerinde, gruplarında birinci olan altı takım finallere katılmaya hak kazanacak.
 
Gruplarında ikinci olan altı takım üçüncü etap Avrupa elemelerine, bu grubu birinci bitiren takım da finallere katılacak.
 
Dünya Şampiyonası 2. Etap Avrupa Kıta Elemesi Maç Programı
 
Katılan Takımlar: Fransa, Türkiye, Almanya, Ukrayna, Azerbaycan, İzlanda
 
24.05.2017 – 16.00 | Türkiye - Azerbaycan
25.05.2017 – 18.30 | İzlanda - Türkiye
26.05.2017 – 21.30 | Türkiye - Fransa
27.05.2017 – 21.30 | Türkiye - Almanya
28.05.2017 – 18.30 | Ukrayna - Türkiye
 
(*) Maçlar Türkiye saati iledir.
 
Temmuz'da yapılacak olan Dünya Şampiyonası 3. Etap Avrupa Elemesi'ne; 2. etap elemelerinde, gruplarında ikinci olan altı takımlar katılacak.
 
 
MİLLİ TAKIM KAFİLESİ
 
TEKNİK VE İDARİ KADRO
 
Kafile Başkanı/A Erkek Milli Takımlar ve Teknik Kurul Koordinatörü: Semih Oktay
Başantrenör: Joshko Milenkoski
Antrenörler: Akif Gökhan Öner, Barış Özdemir
Antrenör Yardımcısı: Mert Karatop
Kondisyoner: Gençer Yarkın
İstatistik Antrenörü: Aykut Aydın
Fizyoterapist: Abdullah Akay
Masör: Hamza Güçlü
 
OYUNCU KADROSU
 
 
ADI
SOYADI
POZİSYON
KULÜBÜ
Emre
Batur
Orta Oyuncu
Halkbank
Caner
Pekşen
Pasör
İBB S.K.
Baturalp Burak
Güngör
Köşe
Ziraat Bankası
Hasan
Yeşilbudak
Libero
Halkbank
Gökhan
Gökgöz
Köşe
Arkas
Serhat
Coşkun
Pasör Çaprazı
Afyon
Arslan
Ekşi
Pasör
Lokomotiv Novosibrisk (Rusya)
Mert Marko
Matiç
Orta Oyuncu
İBB S.K
Samet Faik
Güneş
Orta Oyuncu
Halkbank
Murat
Yenipazar
Pasör
Hypo Tirol
Caner
Dengin
Libero
Halkbank
İzzet
Ünver
Köşe
Maliye Milli Piyango
Yiğit
Gülmezoğlu
Üniversal
Arkas
Mustafa
Koç
Orta Oyuncu
Arkas
 

İlgili Galeri
Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.